E1441CS021
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
E1441CS021
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : White
Display Type : TFT - Electronic Paper Display (EPD)
Product Status : Obsolete
Package : Box
Viewing Area : 89.60mm W x 67.20mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 4.4" (111.76mm)
Graphics Color : Black
Touchscreen : -
Mfr : Pervasive Displays
Backlight : Without Backlight
Display Mode : Reflective
Interface : SPI
Dot Pitch : 0.22mm W x 0.22mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 400 x 300
Description : DISPLAY 4.41" B&W AURORA MB HMPS
Contact Now
Graphic LCD Display Module Reflective Black TFT - Electronic Paper Display (EPD) SPI 4.4" (111.76mm) 400 x 300