E2213HS091
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
E2213HS091
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Tray
Viewing Area : 48.55mm W x 23.71mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 2.1" (53.74mm)
Graphics Color : Black, White
Touchscreen : -
Mfr : Pervasive Displays
Dot Pixels : 212 x 104
Display Mode : -
Interface : SPI
Dot Pitch : 0.23mm W x 0.23mm H
Dot Size : -
Backlight : -
Base Product Number : E2213
Controller Type : -
Description : 2.13" EPD, PENGUIN, W.ITC
Contact Now
Graphic LCD Display Module Black, White TFT - Color SPI 2.1" (53.74mm) 212 x 104